Синдром верхньої апертури грудної клітки

Синдром верхньої апертури грудної клітки

Болі верхньої кінцівки та плечового поясу, які виникають внаслідок цього синдрому, можуть бути обумовлені здавленням нервово-судинного пучка різними щільними структурами (кістки, зв'язки, м'язи) в верхньому отворі грудної клітини. Оскільки судинно-нервовий пучок проходить в тісному просторі між ключицею і першим ребром, а також сходовими м'язами на шиї, то при будь-якому патологічному відхиленні в них може відбуватися здавлення судин або нервів. Цей синдром не має ні етіологічної, ні функціональної єдності і тому представляє велику проблему з його терапією. Він може викликати біль у плечах та шиї, яке супроводжується онімінням пальців рук. Прояви патології залежать від того, яка структура найбільше ущемлена. Найчастіше ущемляється нерв, що призводить до почуття поколювання в руці, болі, відсутності чутливості, порушення рухів, погіршення мікромоторики пальців, сильної втоми в руці.
Судинні симптоми, хоч і бувають рідше, але можуть призвести до важких наслідків. При компресії вени може утворитись набряк, з'явиться сильний біль і почуття високого тиску, оніміння. Артеріальна компресія може призвести до ціанозу кінцівки, болю, оніміння, зникненню чутливості. У разі тривалого ігнорування симптомів, компресія може викликати ішемічні зміни та некроз м'яких тканин.

Примітка: діагноз цього синдрому став більш поширеним діагнозом у медичній спільноті. Якщо згідно нашої оцінки визначиться, що основна причина носить м'язовий характер, ми виконуємо терапію з допомогою технік FDM, розтягуванням та реабілітаційними вправами. Як правило, в цій ситуації для повного відновлення необхідно обмежена кількість сеансів. Якщо буде встановлено, що основна проблема - це ребра, що спричиняють компресію, ми будемо посилатися на ортопедичну оцінку фахівця. Часто розв’язком проблеми є хірургічне втручання.