Синдром тертя іліотібіального тракту

Синдром тертя іліотібіального тракту

Синдром тертя іліотібіального тракту (стіт) – найпоширеніша причина болю латеральної поверхні колінного суглоба внаслідок подразнення і запалення дистальної частини іліотібіального тракту у бігунів. Біль посилюється при пальпації дистальної частини тракту в момент розгинання ноги в колінному суглобі. Іноді цю недугу називають “коліно бігуна”. Іліотібіальний тракт - це міцна і товста фасціальна сполучнотканинна оболонка м'язів, що проходить по бічній поверхні стегна. Інша назва цієї фасції - клубово-великогомілковий тракт. Він тягнеться від гребеня клубової кістки, і кріпиться внизу до великогомілкової кістки та до зовнішньої частини колінної чашечки. Ця фасція має вирішальне значення для стабілізації коліна під час бігу. Дисфункція утворюється через надмірне навантаження, під час якого колінна чашечка треться об дистальний кінець стегнової кістки.

Примітка: найчастіше призначають фізичну терапію (розтягування, реабілітаційні вправи, електростимуляцію, ультразвук, холод, лазеротерапію тощо) та відпочинок від активності. Деякі інші процедури, які можуть бути надані, включають ін'єкції кортизону, пролотерапію (введення в область ослаблених зв'язок за допомогою ін’єкції подразнюючого розчину, який викликає запалення і тим самим провокує ріст нової сполучної тканини).

Біль в області іліотібіального тракту може бути досить гострою, і це може призвести до того, що спортсмени не зможуть тренуватись протягом декількох місяців, якщо не буде обрано жодного лікування. Переважна більшість пацієнтів, які мають синдром тертя іліотібіального тракту (стіт), вважають, що у них проблема з колінним суглобом, через локалізацію болю (латеральна поверхня колінного суглоба). Терапія FDM, поєднана з розтягуванням на масажному ролику Blackroll є обов'язковою, якщо спортсмен хоче продовжити свою діяльність. Часові рамки для відновлення залежать від кожної людини, як правило необхідно декілька процедур FDM. Коли не отримуємо позитивного результату, можна також рекомендувати тимчасову перерву у тренуванні.