Синдром скронево-нижньощелепного суглоба

Синдром скронево-нижньощелепного суглоба

Скронево-нижньощелепний суглоб – один з найактивніше працюючих суглобів. І тому не дивно, що при таких станах через механічний фактор у суглобі навіть можуть розвинутися органічні зміни. Також суглоб може уражатися при інфекційних захворюваннях, зокрема ревматизмі, поліартриті, ендокринній патології, туберкульозі, порушеннях обміну речовин. Тобто причинами цього розладу можуть бути патологія самого суглоба (ревматоїдний артрит, остеоартрит, дегенеративні зміни), але визначальна роль – психогенних чинників.

При дисфункції суглоба відмічаються характерні суглобові симптоми в поєднанні з парестезіями у ділянці рота. Такі об’єднані суглобові симптоми називають «синдромом Костена»: у суглобі – біль, хрускіт, клацання, шум; у вусі – біль, закладеність, шум; у завушній області – ниючий біль, головний біль, у роті – сухість; у горлі, носі та на язиці – печія; жувальні м’язи тонічно спазмуються (тризм), посмикуються; спостерігається запаморочення. Однак «чистого» синдрому Костена практично не існує, є прояви окремих симптомів, які підсилюються при відкриванні рота з іррадіацією в оточуючі тканини.

Примітка: якщо згідно нашої оцінки буде встановлено, що дисфункція скронево-нижньощелепного суглоба носить м'язовий характер, ми будемо використовувати терапію FDM, розтяг та реабілітаційні вправи. Також існують інші способи реабілітації даної дисфункції, такі як закладання на ніч спеціальної капи.