П'яткова шпора

П'яткова шпора

Одна з найпоширеніших причин болю в п'яті у дорослих людей. Причина болю — запалення підошовної фасції. Так називається шар жорсткої фіброзної тканини, яка проходить вздовж нижньої поверхні ступні. Вона, як трос, з‘єднує п’яткову кістку з плесновими кістками і при цьому підтримує подовжній звід стопи.
Підошовний фасциит викликає біль, яка зазвичай трапляється з перших кроків уранці. З часом біль зменшується, але вона може повернутися після довгих періодів стояння або після підйому з сидячого положення. Підошовний фасциит особливо поширений у бігунів. Люди, які мають зайву вагу, вагітні жінки та ті, хто носить взуття з неадекватною підтримкою, мають більш високий ризик розвитку підошовного фасцииту.

Примітка: терапія FDM має достатній успіх в лікуванні підошовного фасцииту за обмежену кількість сеансаів. Терапія включає FDM, розтягування та реабілітаційні вправи. При лікуванні ми виконуємо техніки для зняття обмежень у сполучній тканині, покращення кровообігу в ураженій ділянці та створюємо умови для швидкого одужання.

Багато пацієнтів, які страждають на підошовний фасциит, шукають подолога або ортопеда та обирають ін'єкції кортизону. Це допоможе зменшити запалення, але вона часто "маскує біль", оскільки це не стосується основної проблеми. Це може бути швидким способом полегшення болю, пов'язаного з підошовним фасциитом але не довготривалої дії. Часто також призначають ортопедичні та нічні ортези.