Біль у попереку

Біль у попереку

Біль у попереку (або люмбаго) - це загальні розлади опорно-рухового апарату, що впливає на 80% людей у певний момент їхнього життя. Це призводить до тривалої перерви у роботі через хворобу та інвалідность, ніж будь-яка інша дисфункція. Цей стан може бути гострим, підгострим або хронічним за тривалістю. Найчастіше симптоми болю у попереку помітно покращуються протягом декількох тижнів з моменту використання консервативних заходів.

Один з методів класифікації болю у нижній частині спини обумовлений тривалістю симптомів: гострий (менш ніж 4 тижні), надмірно гострий (4-12 тижнів), хронічний (більше 12 тижнів). Визначення основної причини, як правило, здійснюється шляхом поєднання історії хвороби, фізичного обстеження та, при необхідності, діагностичного тестування, таких як рентген, КТ або МРТ.

Примітка: у дітей може з’явитись біль у попереку за рахунок комбінації активності, в якій вони беруть участь та кістковому росту. У дорослих причини появи болю у попереку можуть бути викликані різними причинами. Цитуючи витяг з Web MD, "Більшість болю в нижній частині спини викликається певною комбінацією перенапруження, пошкодження м'язів, зв'язок та дисків, які підтримують хребет. Багато експертів вважають, що з часом напруга м'язів може привести до загальної дисбалансу в спинномозковій структурі. Це призводить до постійної напруги м'язів, зв'язок, кісток та міжхребцевих дисків, що робить поперек більш схильним до травм чи перенапруги".
Наприклад, після перенапруження м'язів, ви, ймовірно рухались по-різному, щоб уникнути болю або використовували м'язи, які не болять. Це може спричинити перенапруження інших м'язів, які зазвичай не рухаються таким чином.

Найбільш поширені причини болю у попереку:

  • Травма або надмірне перенапруження м'язів, зв'язок, фасетних та крижово-клубових суглобів
  • Тиск на нервові корінці в хребетному каналі. Стиснення нервових корінців може бути викликане:
  • Грижею міжхребцевого диску, остеоартриту (суглобової дегенерації), що зазвичай розвивається з віком.
  • Спондилолістез - дефекти хребців, які дозволяють хребцеві ковзати над іншим при посиленні деяких видів діяльності.
  • Звуження хребетного каналу поперекового відділу, який зазвичай розвивається з віком.
  • Деформації хребта, включаючи проблеми з кривизною, такі як важкий сколіоз або кіфоз.