Апофіз п’яткової кістки

Апофіз п’яткової кістки

Це найпоширеніша причина болю у п'ятковій кістці в молодих спортсменів. Це пов'язано з надмірною і повторюваною мікро-травмою зони росту (епіфізарна пластина) п'яткової кістки, неправильна робота ендокринних залоз, погана засвоюваність кальцію, порушення метаболізму. ЇЇ ще називають хвороба Шінца. Ця патологія стосується дітей віком від 7 до 15 років, при цьому більшість пацієнтів віком від 10 до 12 років. Крім болю може виникати легка набряклість в зоні ураження, а також може підвищуватися місцева температура. Іноді дитина може навіть кульгати через сильну біль.
Остеохондропатія бугра п’яткової кістки може розвиватися по-різному – в одних пацієнтів захворювання відразу набуває особливої гостроти, у інших тривалий час може протікати мляво, практично безсимптомно. Гостра форма характеризується вираженими болями, які локалізуються в зоні п’яти і посилюються після фізичних навантажень.

Примітка: ми отримуємо чудові результати при терапії апофізу п’яткової кістки, використовуючи FDM, розтяг та реабілітаційні вправи за обмежену кількість візитів. Найчастіше спостерігається значне зменшення болю вже після першого сеансу, і не має необхідності у зменшенні фізичної активності пацієнта.